ASTRA TECH Implant System™

ASTRA TECH Implant System BioManagement Complex™

Astra Tech BioManagement Complex resmiBasitçe anlatmak gerekirse, ASTRA TECH Implant System™ estetik bir görünümün implant sistemi tasarımına entegre olmasını sağlar. Doğal iyileşme sürecine müdahale etmek yerine, doğayla birlikte çalışarak iyileşme sürecine destek oluyoruz. Bu sayede siz ve hastalarınız ASTRA TECH Implant System'a yalnızca bugün için değil, aynı zamanda yarın için ve gelecekte de güvenebilirsiniz.

Bir implant sisteminin başarısı, tek bir özelliğe göre belirlenemez. Doğada da olduğu gibi, birbirine bağlı birçok özelliğin birlikte çalışması gereklidir.

OsseoSpeed™ – daha yüksek hızla daha fazla kemik

TiOblast™'ın kanıtlanmış başarısının üzerine inşa edilen OsseoSpeed™, kimyasal olarak değiştirilmiş bir titanyum yüzeye sahip dünyadaki ilk ve tek implanttır; bu titanyum yüzeyde bulunan benzersiz nano ölçek topografisi erken kemik iyileşmesini destekler ve kemik iyileşmesi sürecini hızlandırır.

Florürle işlem gören mikro sertleştirilmiş titanyum yüzey, kemik oluşumunun artmasını ve kemik-implant bağlanmasının güçlenmesini sağlar. İmplant boynundaki MicroThread™ ile birlikte, OsseoSpeed gerçek bir gelişim sağlayarak tedavinin güvenilirliğini ve etkinliğini artırır. OsseoSpeed'in klinik faydaları kanıtlanmış ve kapsamlı bir şekilde belgelenmiştir.

MicroThread™ – biyomekanik kemik stimülasyonu

İmplant boyunlarının tasarımında MicroThread™ (optimal yük dağılımı sağlayan ve gerilim değerlerini azaltan küçük dişler) kullanılmıştır. Bu tasarımın temelinde, optimal bir implant tasarımı için hayati öneme sahip olan kemik fizyolojisiyle ilgili kapsamlı bir kavrayış yatmaktadır. Kemik dokuları yük taşımak için tasarlanmış olduğundan, dental implantların, çevrelerindeki kemiği korumak için kemiği mekanik olarak stimüle edecek şekilde tasarlanması; aynı zamanda implant-kemik ara yüzeyindeki kritik noktanın, pik geriliminin oluştuğu marjinal kortikal kemik üzerinde bulunduğunun dikkate alınması gereklidir.

Conical Seal Design™ – güçlü ve stabil uyum

Conical Seal Design™ yükün kemiğin daha derinlerine aktarılmasını sağlayan, marjinal kemik seviyesinin altındaki konik bir bağlantıdır. Marjinal kemik seviyesinin üzerinde bulunan ve paralel tasarımlara sahip konik bağlantılarla karşılaştırıldığında, Conical Seal Design pik gerilimini azaltarak marjinal kemiğin korunmasını sağlar. Ayrıca implantın iç kısımlarını çevredeki dokulardan ayırarak mikro hareketleri ve mikro sızıntıları en aza indirir. Conical Seal Design, implant bakımını daha kolay hale getirir ve tüm klinik durumlarda güvenilirlik sağlar. Bunun yanında Conical Seal Design'ın sağlam ve tam oturan implant-abutment bağlantısı sayesinde, abutmentin bağlanma prosedürü hızla ve kolaylıkla gerçekleştirilir. Abutment kendinden kılavuzludur ve yerleştirme prosedürü travmatik değildir, böylelikle kemik hasarı oluşması riski ortadan kalkar.

Connective Contour™ – daha fazla yumuşak doku temas bölgesi ve hacmi

Connective Contour™ abutmenti implanta bağladığınız zaman oluşan benzersiz bir konturdur. Bu kontur, yüksekliği ve hacmi daha fazla olan bağlayıcı bir yumuşak doku oluşmasına imkân tanır, ardından doku implantın transmukozal kısmıyla entegre olarak marjinal kemiği kapatır ve korur.

ASTRA TECH Implant System web
DENTSPLY İmplants'ın ofislerinin ve dünya çapında distribütörlerinin iletişim bilgileri
 
048